PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721921}

Szkoła

3,3 4 674
oceny
3,3 10 1 4674
Szkoła
powrót do forum serialu Szkoła

Witajcie drodzy filmwebowicze! Chciałbym po raz kolejny wyrazić swoje zdanie na temat tego świetnego serialu, ponieważ moja wcześniejsza opinia była trochę skąpa, a ta będzie bardziej rozbudowana.

1. Fabuła jest moim zdaniem bardzo rozbudowana. Każdy wątek tego serialu jest interesujący i powiązany z następnymi co tworzy rozbudowaną sieć fabularną na poziomie Wiedźmina 3 a może i nawet większym. Jeśli chcecie wiedzieć które historie były najbardziej interesujące i wzruszające to były to głównie:
- Dziewczynka która myślała że chce porwać ją UFO - Odcinek ten pokazuje że jeśli ktoś jest idiotką to nie ma łatwo w życiu
- Dwóch debili i kretynka którzy myśleli że ich nauczycielka jest seryjną morderczynią co niestety okazało się nie prawda - Ten odcinek z kolei pokazuje że nie powinno się oceniać ludzi po pozorach tylko najpierw trzeba poznać ich lepiej
- Dwóch downów którzy zamieścili w internecie filmik na którym wciągają cukier puder, mówiąc że to kokaina i myślą że są fajni po czym ganiają ich dilerzy narkotykowi po mieście - Ta historia pokazuje świetnie że jeśli jest się idiotami którzy szukają sławy to nie kończy się dobrze
- Dwóch chłopców "mądrych inaczej" którzy myśleli że ich woźna jest złodziejką, urządzili na nią "obławę" po czym próbowali związać ją sznurkiem
2. Postacie są bardzo interesujące i wielowymiarowe. Na dodatek postacie tutaj nie stoją w miejscu. Wszystkie postacie na wskutek przeżytych doświadczeń zmieniają się co dodaje im tylko autentyczności. Mogę jeszcze dodać że chciałbym aby postacie ze Szkoły chodziły ze mną do mojej szkoły. Może co prawda nie wszystkie postacie są idealne np. niektóre są głupie jak but, zboczone, ordynarne lub po prostu niebezpieczne dla otoczenia, ale to tylko mała niedogodność.
3. Aktorstwo stoi na bardzo wysokim poziomie. Myślę że wielu aktorów ze Szkoły wzorowało się na aktorach z takich wybitnych seriali jak: "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy", Pamiętniki z wakacji" czy "Dzień, który zmienił moje życie".
4. Efekty specjalne są na bardzo wysokim poziomie (może nawet dorównują one takim dziełom jak "Avatar" czy "Avengers 2") chociaż nie ma ich prawie wcale.
5. Soudtrack jest chujowy, ale mi się podoba.
6. Przesłanie moralne jest to zdecydowanie jest z najmocniejszych punktów tego serialu. Każda historia niesie ze sobą jakiś poruszający morał. Nie jest to zwykłe przesłanie moralne tylko takie przesłanie moralne które mówi nam jak żyć godnie. Tak godnie, aby nasze dzieci były z nas dumne.

Jeśli to nadal was nie przekonuje o tym że Szkoła to wybitny serial serial to może to was przekona:
- To o czym już mówiłem, czyli przesłanie moralne które zdecydowanie odmieniło moje życie na lepsze.
- Rozbudowane uniwersum (wszystkie postacie współgrają ze sobą a każde wydarzenie ma swoje LOGICZNE następstwa)
- Narrator dzięki któremu trudniej się pogubić w zawiłej i bardzo rozbudowanej fabule.
- Nauczycielka od angielskiego to fajna dupa.

Nie pozostaje mi nic innego jak wystawić Szkole mocne 10/10. Może na koniec warto powiedzieć że Szkoła to nie jest zwykły serial. Jest to serial który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jest to dzieło ponadczasowe który będą oglądać rodziny ze swoimi dziećmi. Dzieci, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Jest dzieło przy którym dzieci będą mówić do swoich rodziców: " Tato! Ja chcę być taki jak młodzież w tym serialu!" a ojcowie będę odpowiadać na to ze łzami w oczach i wzniosłością w głosie: " Synu! Jestem z ciebie dumny". Oczywiście nie może zabraknąć komentarza żon: "Mężu. Dobrze wychowaliśmy nasze dzieci." a mężowie będą odpowiadać tak:"Zgadza się, moja żono. A teraz nie musi już ich wychowywać i uczyć moralności. Teraz już mają lepsze wzorce" Żegnam was bo się trochę wzruszyłem tym co napisałem. Pamiętajcie tylko: Bierzcie przykład z bohaterów tego serialu bo to DOBRY przykład.

ocenił(a) serial na 5
ocenił(a) serial na 2
kotlet_schabowy

zajebista recenzja zgadzam się w pełni

ocenił(a) serial na 10
ALEXBOX32323

są na tym świecie konstruktywni krytycy jak widzę...
grunt to obiektywne spojrzenie.

ocenił(a) serial na 2
kotlet_schabowy

Myślę że tu nawet nie chodzi o obiektywność. Szkoła to nie jest serial dla każdego. Pytasz Dlaczego? Odpowiadam: Jest to dzieło przepełnione poezją, tajemnicą, niedopowiedzeniem ale i Skłaniające do refleksji. Po co jesteśmy? Kto nas stworzył? Czy nasze czyny mają sens i czy to co robimy dzisiaj, będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości? Nie jest uniknione że nasze Polskie społeczeństwo, nieświadomie buduje swoją moralność na tym dziele. Szkoła to dzieło sztuki, niedocenione w swej doskonałości...

ALEXBOX32323

Przepełnione symboliką tak że jej nie ma.Ten serial to chłam nie warty złamanego grosza.Nie ma żadnej symboliki.A te twisty na koniec są na poziomie seriali "Disney Channel"Chcecie symbolikę w filmach/grach itp.To polecam Silent hill.Tam jest pełno symboliki oraz fabuła jest opowiadana w O NIEBO lepszy sposób niż Szkoła.

ocenił(a) serial na 1
Cyprian_Swiecki

Nie obrażaj Disneya

arieljarosz

Ja nie obrażam Disneya.Ja po prostu porównuje Szkołe TVN do seriali Disney Channel.

ocenił(a) serial na 1
Cyprian_Swiecki

Ale Disney ma przynajmniej wszytko to czego nie ma to gówno

ocenił(a) serial na 10
Cyprian_Swiecki

Jak śmiesz tak mówić o tym wybitnym serialu? Ty po prostu nie jesteś w stanie ogarnąć rozbudowanej i ambitnej fabuły Szkoły.

kotlet_schabowy

Kiedy pierwszy raz to przeczytałem,myślałem że żartujesz.

ocenił(a) serial na 10
Cyprian_Swiecki

a ziemia jest płaska...

kotlet_schabowy

Nikt by nie wymyślił tak super recenzji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones