Marilyn Manson

Brian Hugh Warner

7,8
454 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marilyn Manson

Dla mnie Manson jest po prostu geniuszem. Lata fascynacji mam już za sobą, teraz pozostał szacunek. Niesamowicie inteligentny człowiek, prowokator, manipulator, showman, tworzący bardzo ciekawą muzykę. Jedni go uwielbiają, inni nienawidzą, a on ma to wszystko w dupie.
Tak na marginesie, uwielbiam dyskusje na jego temat i z pobłażliwym uśmiechem wysłuchuję (lub czytam) opinii ludzi na temat jego ekscesów. Szczególnie podobają mi się teksty na temat tych kurczaków, chomików, krów, morświnów i innych istotek uśmiercanych jego brudnymi, diabelskimi rękami podczas tras koncertowych.
I to mówią ludzie, którzy codziennie żrą zabite zwierzęta :)

bloodrust

ty chyba nie wiesz co mowisz chłopie
pewnie tak jak on jests bezboznikiem, któremu nic nie pasuje i krytykuje normalnych ludzi wierzacych.
Takie osoby po prostu sa puste w środku. A swoje lenistwo i nieróbstwo (jezeli chodzi o wiare) usprawiedliwiają tym ze nie jest ona prawdziwa i ze to jest zabobon bo tak jest łatwiej życ.Nie kazuje każdemu wierzyć w Chrystusa. Jestem tolerancyjny i toleruje inne religie, ale jak do cholery mozna wierzyć w diabła????????
lepiej sie zastanów dwa razy zanim cos powiesz, żal mi ciebie...

greexal

Człowieku Manson jest Ateistą... ON nie wierzy w diabła... Z resztą nie zdziwiła mnie twoja wypowiedź, w końcu typowy katolik jesteś... Zawsze zaczynacie tematy na jakie nie jesteście przygotowani, nie wiecie prawie nic, ale zawsze jesteście najgłośniejsi, a kiedy nie potraficie się już bronić, zaczynacie głośno krzyczeć. Jeśli chcesz pogadać o Mansonie to się czegoś o nim dowiedz. Jak chcesz wygrać jakąś dyskusję, to pogrzeb trochę, w internecie, poczytaj jego eseje, wypowiedzi ludzi którzy go krytykują i popierają, zawsze znaj argumenty obu stron i jeśli dalej będziesz chciał dyskutować to ok.

Daywalkerp

chlopie to nie chodzi o wiare tak naprawde ale o symbole którymi sie on otacza. Diabeł w ogólnoświatowej symbolice kojarzy sie niezbyt pozytywnie (wrecz piekielnie) a on wykonuje gesty i inne czynności zwiazane z typowo satanistycznym schemataem. Nie jestem mocherowym beretem który ma tylko jedno zródło informacji (niestety nie posiada innych przez co ich wypowiedzi nie sa obiektywne)
A jak wyjasnisz mi jego pomnik Chrystusa w jego posiadłośći???
Manson twierdzi,że Chrystus jest spoko gościem, a jednoczesnie wykonuje jednoznaczne gesty na koncertach. Przeciez to jest nielogiczne...

greexal

A jak najlepiej wk****ć katolików? Wy wierzycie w "moc" symboli, małpa na krzyżu, potargana biblia itp. To tylko kolejne sposoby by "szokować". Osobiście się tym kompletnie nie przejmuję, dla mnie potargana flaga, albo podarta książka to tylko kawałki materiału. Ludzie robią z tego wielką aferę, to przez was swastyka stała się czymś złym nie przez Hitlera. Symbole są niczym, ważne w jakiej sytuacji się ich użyło. Swoim zachowaniem odwraca waszą uwagę, nie jest zły, nie jest mordercą, nie robi nic naprawdę złego, ale wszyscy go nienawidzą, i o to chodzi, widzicie tylko to co na wierzchu. Śmiertelnie poważnie bierzecie sprawy które nie mają tak naprawdę znaczenia, a tłumaczycie ideałami i tolerujecie to co naprawdę złe i niebezpieczne.

Hipokryzja. Tabu.

Daywalkerp

Brawo!
Ująłeś to wprost IDEALNIE.
Szacunek

Daywalkerp

Hmm...jedno pytanie - Od kiedy katolicy w diabła nie wierzą?

greexal

Skomentuję to prosto i bez niepotrzebnych emocji, bo uważam, że reakcje pokroju pana grexaala są domeną słabych ludzi ;-)
Żyję na swój rachunek. Nie dyskryminuję nikogo ze względu na wyznanie, płeć, orientację seksualną, przynależność etniczną. Dzielę ludzi na inteligentnych i głupich - oto mój nieskomplikowany podział. Staram się nikogo nie krzywdzić i nie pozwalam krzywdzić siebie.
Wiara to kwestia wyboru. To, że nie chcę być katolikiem, nie znaczy, że jestem leniwy i pusty. Można się realizować nie tylko w aspekcie wiary - uwierz mi ;-)
Na koniec dodam tylko, że nie czuję się gorszy, żebyć miał mnie żałować. Zachowaj więc tego typu uwagi dla siebie.

greexal

Skomentuję to prosto i bez niepotrzebnych emocji, bo uważam, że reakcje pokroju pana grexaala są domeną słabych ludzi ;-)
Żyję na swój rachunek. Nie dyskryminuję nikogo ze względu na wyznanie, płeć, orientację seksualną, przynależność etniczną. Dzielę ludzi na inteligentnych i głupich - oto mój nieskomplikowany podział. Staram się nikogo nie krzywdzić i nie pozwalam krzywdzić siebie.
Wiara to kwestia wyboru. To, że nie chcę być katolikiem, nie znaczy, że jestem leniwy i pusty. Można się realizować nie tylko w aspekcie wiary - uwierz mi ;-)
Na koniec dodam tylko, że nie czuję się gorszy, żebyś miał mnie żałować. Zachowaj więc tego typu uwagi dla siebie.

bloodrust

Mam szacunek do Mansona. nie wiem dlaczego, ale uważam, że koleś jest genialny. Ma praktycznie w dupie każdy komentarz na jego wyglad i zachowanie. Może koleś nie jest atrakcyjny (a tym bardziej nie jest atrakcyjny dla panienek lubiących kolesi z solarium i słuchających umc umc), ale koleś jest... boski. Ma odwage, aby robić rzeczy, ktore inny zwykły człowiek by nie zrobił. Lubie Mansona i jego muzyke. Jest on, tak jak wcześniej już ktoś wspomniał, niesamowicie inteligentny i jest geniuszem. Mozna nawet powiedzieć, że robi wsystko by ludzie, tacy jak katolicy, go nienawidzieli. Wiem, że zostane za moja wypowiedz przez nie ktorych zlinczowana, ale uwielbiam Mansona za to jaki jest.

Wiedzma_5

może 'boski' to złe jego określenie ;)
jest po prostu niesamowity... niesamowita muzyka, niesamowite show różniące się od innych...

_Jimbo_

Lubię jego muzykę,z czasem nabrałam sympatii także do osoby.Podoba mi się,że facet ma duszę,i szanuję go za to,chociaż nie zawsze popieram jego zachowanie.

Wiedzma_5

Mam tak samo :)

bloodrust

Wiecie- MM nie mówił, że jest satanistą albo tym bardziej ateistą. Nie komentował swej wiary. A co do jego osoby- uwielbiam MM. Szanuję go, podziwiam i lubię muzykę. To geniusz. Ma wszystko gdzieś, ma w swojej głowie własny świat, robi to co chce. I to jest fajne. Bo Manson jest człowiekiem, prawda? Ktoś rano pije herbatę, a on pisze teksty. Każdy robi coś innego. A ja to co robi MM naprawdę akceptuję.

bloodrust

No cóż, są ludzie otwarci na świat i innych, oraz tacy którzy wolą sobie stworzyć własny świat i oczekiwać że inni będą się do niego dostosowywać i przestrzegać jego zasad (choćby 'gorliwi' chrześcijanie) To, że ktoś potrafi spojrzeć na chrześcijaństwo i jego symbolikę nie przez pryzmat wiary (której wcale nie musi podzielać!) ale przez sposób na artystyczne wyrażanie się nie oznacza, że jest złym człowiekiem. Niektórzy ludzie nie potrafią zaakceptować tego, że są na świecie jeszcze inni, którzy nie podzielają ich wizji świata. Manson jako artysta nie jest ani chrześcijański ,ani amerykański, ani męski, ani kobiecy. Korzysta z oferowanych mu przez te światy symboli i wzorców, przerabiając je na swój styl i nie pozwalając żadnemu z tych światów się ograniczać.

bloodrust

Ja tam się zgadzam, Manson jest b. inteligentą osobą (stwierdzam to po przeczytaniu jego wypowiedzi, wywiadów itd). Wiadomo,ze wiele ludzi tego nie doceni,bo oceniają go jedynie za wygląd i jakieś powierzchowne opinie. Osobiście przesłuchalam wszystkie płyty Mansona i musze przyznać,ze każda ma w sobie coś wyjątkowego;) kto nie sluchał niech sie najlepiej NIE WYPOWIADA!! A satanizmu w ogóle w to nie mieszam,bo to nie ta półka:D

bloodrust

Ja nie będę oceniać. Jedni ludzie go lubią a inni nie. Ja słuchałam jego dwóch piosenek( narazie) i nie powiem, ale spodobały mi się, a to jaką ma religie i wiarę, to już jest jego sprawa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones